Sport

G2 Esports wygrało podczas finału wiosennego splitu League of Legends European Championship z Rogue rezultatem trzy do zera!

Warto mieć świadomość, iż na świecie esportowe potyczki są o wiele bardziej popularne. Istnieje na ten moment bardzo dużo gier, w ramach których gracze pojedynkują się w profesjonalnych rozgrywkach. Zespoły esportowe posiadają własnych kibiców, którzy kibicują im podczas kolejnych pojedynków i należy to zaznaczyć. Esportowe turnieje mocno rozwinęły się w ostatniej dekadzie, a streamy z wydarzeń esportowych osiągają zdecydowanie atrakcyjniejsze wyniki. Na ten moment podziwianie esportowych rozgrywek w ramach gry League of Legends u nas jest bardzo popularne. Zmagania 10sięciu drużyn o tytuł mistrzowski wiosennego splitu LEC splitu wiosennego zostały zainaugurowane w końcówce stycznia. W League of Legends European Championship mamy okazję podziwiać naprawdę bardzo dużo zawodników z Polski, którzy są wysoko cenieni w świecie esportowym. W trakcie weekendu mieliśmy okazję oglądać finalne etapy fazy pucharowej, która zakończona została wygraną polskiego zawodnika.

Gigantycznym faworytem w spotkaniu finałowym rundy wiosennej League of Legends European Championship było Rogue, które doskonale radziło sobie przez cały split wiosenny. Finałowy pojedynek miał być sprawdzeniem tego, czy Rogue jest gotowe na to, żeby nazwać się najwybitniejszą drużyną w Europie. Natomiast G2 stopniowo kreowało swoją potęgę w trakcie całego wiosennego splitu. Ograli w półfinałowym starciu rozpędzone Fnatic, które ze swoim odświeżonym składem miało ochotę sięgnąć po triumf w wiosennym splicie. Zawodnicy G2 nie zostawili jednak żadnych wątpliwości zawodnikom Fnatic i zwyciężyło ich wynikiem 3 do 0. Podczas wielkiego finału G2 Esports dowiodło, z jakiego powodu mnóstwo ekspertów twierdzi, że są najdoskonalszą organizacją w historii europejskiego League of Legends. Sporo esportowych dziennikarzy liczyło, iż w starciu finałowym zobaczymy zacięty pojedynek, który może potrwać 5 map. Rzeczywistość była jednak niezwykle krzywdząca dla zawodników Rogue, ponieważ G2 grało fenomenalnie i triumfowało rezultatem 3 do 0. Reprezentant G2 Esports popularny Jankos piąty raz w karierze zdobył mistrzowski tytuł spring splitu LEC.

Zostaw komentarz