Sport

Kluczowy turniej - mundial 2022

Wielkimi krokami nadciągają mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a przeważająca grupa facetów z ekscytacją odlicza dalsze godziny. W sieci internetowej tworzy się multum przemyśleń odnośnie tego, która formacja zawodników zwycięży rozgrywki piłkarskie, a jaka ma na to znikome szanse. Nie braknie również przytyków co do różnych piłkarzy. Czy te szczególne historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej niezapomniane uniesienie?

Osobliwość mistrzostw świata w piłce nożnej

Obecne mistrzostwa będą wybitnie unikalne, pomimo pokaźnej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej się odbyły. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody przeniosą się na terenie Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietypowa, gdyż sportowe widowisko wydarzy się w okresie jesieni. Jest to też ostatni mundial, podczas gdy współuczestniczyć będą tylko 32 drużyny, gdyż na następnym takim wydarzeniu, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Negatywne komentarze społeczeństwa piłkarskiego

Nadchodzące mistrzostwa świata są w większym stopniu kontrowersyjne od swych poprzedników. Powstają przekonania, że wybór terytorium, w którym zawody mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w towarzystwie piłkarskim da się zauważyć dużej wielkości niezadowolenie. Dookoła organizowanych zawodów w koło włóczyło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w okresie budowania stadionów i reszty zaplecza, umarła bardzo duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Który zespół wzniesie w górę złoty puchar?

Pomimo większej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony osób biorą aktywny udział w procesie, typując różne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz