Sport

Macedońska drużyna narodowa wygrywa i gwarantuje sobie awans do meczu finałowego barażowego turnieju z narodową kadrą Portugalii!

Bez wątpienia kibice piłkarscy zdążyli przyzwyczaić się do tego, że co jakiś czas w świecie futbolu mają miejsce niespodzianki. W dziejach futbolu już naprawdę często zyskiwaliśmy szansę śledzić mecze, podczas których był wskazywany murowany faworyt, a na koniec wygrywała teoretycznie słabsza drużyna. W roku 2022 będą rozgrywane mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, a eliminacyjne zmagania do tego mundialu zostały zakończone w listopadzie poprzedniego roku. Pozostało kilka wolnych miejsc, o które walczą europejskie zespoły i w pierwszych spotkaniach turnieju barażowego mogliśmy mieć nadzieję na mnóstwo niezwykłych emocji. Polska narodowa kadra została przesunięta do wielkiego finału swojej drabinki barażowej, ponieważ rosyjska reprezentacja została ukarana walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W wielkim finale turnieju barażowego polscy piłkarze bój toczyć będą z reprezentacją Szwecji. Z pewnością na awans do światowych mistrzostw, które będą miały miejsce w Katarze liczyli sympatycy kadry Włoch. Jednak zdecydowanie odmienne nastawienie mieli gracze Macedonii i postanowili sprawić wielką niespodziankę.

Należy mieć na uwadze fakt, iż kadra Włoch była w tym starciu reprezentacją zdecydowanie lepszą. Jednak nie umieli udokumentować tego bramką przez cały mecz. Wszystko wskazywało na to, iż arbiter tego starcia będzie zmuszony zarządzić dodatkowe trzydzieści minut gry pomimo tego, że przewaga narodowej kadry Włoch w liczbie strzałów była potężna. Na uderzenie zza pola karnego w doliczonym czasie zdecydował się jednak Trajkovski. Z całą pewnością były piłkarz FC Palermo nie spodziewał się tego, iż jego strzał da szansę na wyeliminowanie reprezentacji Włoch i zagwarantuje jego reprezentacji kwalifikację do kolejnej fazy barażowych zmagań. Była to absolutna porażka dla włoskich zawodników. Obecni mistrzowie Europy z całą pewnością oczekiwali tego, iż będą w stanie zajść bardzo wysoko na mundialu w Katarze. Z marzeniami o wygraniu światowych mistrzostw będą musieli jednak poczekać następne cztery lata, gdyż w półfinale baraży skuteczniejszą reprezentacją okazała się reprezentacja Macedonii. Narodowa macedońska drużyna rywalizować będzie z portugalską reprezentacją narodową w finałowym starciu barażowego turnieju.

Zostaw komentarz