Sport

Narodowa reprezentacja Chorwacji wystąpi w półfinale - o wyniku zadecydowały jedenastki Chorwacja wystąpi w półfinale - rozstrzygnęły karne!

Mistrzostwa świata, które odbywają się w Katarze wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. W ostatni weekend odbywały się ćwierćfinały, których triumfatorzy zagrają w 1/2 finału mundialu. Z tym, że ich drużyna musiała się pożegnać z szansami na zdobycie mistrzowskiego tytułu musiało pogodzić się wielu fanów futbolu. Pozostaje jednak oglądać turniej do ostatniej minuty i fascynować się niezwykłymi trafieniami a także czekać na końcowe rozstrzygnięcia. Na pewno od samego początku światowych mistrzostw jednym z kandydatów do zgarnięcia tytułu mistrzowskiego była reprezentacja Brazylii. Mogło się wydawać, że po triumfie z zespołem narodowym Korei Południowej wszystko idzie jak należy, lecz wtedy przyszedł czas pojedynku z zespołem Chorwacji. Zawodnicy narodowego zespołu Chorwacji zafundowali niesamowicie trudne warunki dla reprezentacji narodowej Brazylii podczas tego meczu.

Narodowa drużyna Brazylii od samego początku tego pojedynku miała kłopot z finalizowaniem ofensywnej akcji celnym strzałem na bramkę. Gracze Chorwacji niesamowicie grali w grze obronnej, jednak od czasu do czasu potrafili wystraszyć ładnymi akcjami w ofensywie. Sędzia meczu nie miał wyboru i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić piłkarzy obu reprezentacji na trwającą 30. minut dogrywkę. Kibice piłkarscy obecni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Brazylijska reprezentacja wyszła na prowadzenie na koniec pierwszej części za sprawą trafienia Neymara. Wówczas można było odnieść wrażenie, iż jest już po wszystkim i kibice Brazylii mogą wybierać miejsca na pojedynek 1/2 finału. Jednakże na 4 minuty przed zakończeniem dogrywki do siatki trafili piłkarze zespołu Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do karnych. Narodowy zespół w wykonywaniu rzutów karnych ma bardzo duże doświadczenie i tym razem było to bardzo dobrze widoczne. Piłkarzom drużyny narodowej Brazylii brakowało precyzji w trakcie wykonywania karnych, dzięki czemu golkiper reprezentacji narodowej Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Natomiast narodowa reprezentacja Chorwacji nie chybiła ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie kwalifikację do 1/2 finału mistrzostw świata w Katarze. Rozpędzona drużyna Argentyny, która w starciu ćwierćfinałowym pokonała również po konkursie jedenastek reprezentację Holandii będzie oponentem drużyny narodowej Chorwacji w meczu półfinałowym.

Zostaw komentarz