Sport

Porażka kadry narodowej Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata - brazylijska reprezentacja narodowa zbyt silna!

Z całą pewnością trwające obecnie mistrzostwa świata są niezwykłe pod wieloma względami. Zakończyły się rozgrywki grupowe, a więc nadeszła pora na to, co kibice piłki nożnej lubią najbardziej. Chodzi oczywiście o fazę pucharową, gdzie przegrana wyrzuca Cię z mundialu a także marzeń o wygraniu mistrzowskiego tytułu. Narodowa drużyna Polski przegrała w niedzielę z zespołem narodowym Francji rezultatem 1 do 3 i odpadła z mundialu. Nie znaczy to jednak końca emocji dla piłkarskich kibiców w naszym kraju, gdyż mundial wciąż trwa. Warto bez cienia wątpliwości śledzić grę narodowej kadry Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie prezentuje się coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją narodową Korei Południowej było tego bardzo dobrym dowodem, gdzie gracze narodowej reprezentacji Brazylii urządzili sobie wielkie strzelanie w pierwszej części. Już w 6. minucie padła pierwsza bramka dla zespołu narodowego Brazylii, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który świetnie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami przeciwnika.

Trzeba mieć na uwadze fakt, iż dla drużyny narodowej Korei Południowej I połowa spotkania była prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza, że I połowa zakończyła się prowadzeniem brazylijskiej kadry narodowej wynikiem 4:0. Następne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison oraz Lucas Paqueta. wielbiciele piłki nożnej zgromadzeni na stadionie mogli czuć satysfakcję, gdyż mieli okazję oglądać prawdziwy popis brazylijskiego zespołu narodowego. Po przerwie tempo tego spotkania znacząco spadło. Piłkarze reprezentacji Korei Południowej fenomenalnie się bronili w momencie, gdy brazylijscy zawodnicy usiłowali tworzyć kolejne akcje. Na kwadrans przed końcem spotkania reprezentacja narodowa Korei Południowej zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą meczu. Gracz narodowego zespołu Korei Południowej zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a golkiper drużyny narodowej Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. W ostatecznym rozrachunku to starcie zakończyło się rezultatem cztery do jednego dla reprezentacji narodowej Brazylii, która w kolejnej fazie mierzyć się będzie z kadrą narodową Chorwacji. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału światowych mistrzostw i gwarancja rywalizacji o medale.

Zostaw komentarz