Sport

Wygrana podczas GP Stanów Zjednoczonych i mistrzostwo konstruktorów dla RB Racing - niesamowita przewaga Maxa Verstappena!

Z pewnością fani motoryzacji nie są zadowoleni z tego, iż aktualnie trwający sezon F1 powoli dobiega końca. W ubiegły weekend poznaliśmy wszystkie najważniejsze rezultaty obecnego sezonu. Red Bull Racing po trwającej 9 lat hegemonii Mercedesa zdołał zdobyć tytuł mistrzowski konstruktorów. Bez najmniejszych wątpliwości dla ekipy RB Racing trwający w tej chwili sezon jest fantastyczny pod każdym względem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, w jak perfekcyjnej formie znajduje się aktualnie Max Verstappen. Mistrz świata z zeszłego sezonu zapewnił sobie kolejny tytuł z kolei w trakcie wyścigu w Japonii. W tej chwili ma możliwość całkiem skupić się na pobijaniu kolejnych rekordów. Zwycięstwo w niedzielnym wyścigu sprawiło, iż Max Verstappen wyrównał rekord liczby zwycięstw podczas całego sezonu.

Ten rekord na chwilę obecną wynosi 13 wygranych, ale kierowca z Holandii ma możliwość, żeby znacznie go poprawić. Do finiszu trwającego obecnie sezonu pozostały trzy rundy i reprezentant Red Bull Racing może bez problemu wygrać każdy z nich. Reprezentant Red Bull Racing podczas trwania GP w Austin następny raz udowodnił, dlaczego jego przewaga w obecnym sezonie jest aż tak ogromna. Fantastycznie wygląda reprezentant Red Bulla w obecnym sezonie i w dodatku w trudnych warunkach potrafi dowieźć zwycięstwo w wyścigu. Początek wyścigu o Grand Prix USA był dla mistrza świata F1 doskonały. Zdołał już przed zakrętem numer 1 ominąć Sainza i miał możliwość, by powiększać swoją przewagę nad resztą kierowców. Podczas pobytu w boksie reprezentant Red Bull Racing stracił wiele czasu w trakcie pobytu w boksie, gdyż nastąpił kłopot przy zmianie opon. Wiele wskazywało na to, że może skorzystać z tego zdobywca siedmiu tytułów mistrzowskich Hamilton, który wskoczył na fotel lidera. Jednak Max Verstappen nie planował odpuścić i był w stanie dognać Lewisa Hamiltona, a następnie go wyprzedzić. Finalnie Verstappen zwyciężył w wyścigu o Grand Prix USA, na drugim miejscu był Hamilton Hamilton, a podium uzupełnił Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari.

Zostaw komentarz